Detroit 2011 | Amerykański Passat

Nowy "średniak" Volkswagena stworzony z myślą o Amerykanach urósł w każdą stronę, ale zachowa dotychczasowe imię

Passat to kolejny po nowej Jetcie model, który ma pomóc zwiększyć popularność VW w USA. Do 2018 roku firma chce potroić tamtejszą sprzedaż.

Północnoamerykańska wersja Passata (wcześniej określanego jako New Midsize Sedan) będzie produkowana w nowej fabryce VW w Tennessee. Do sprzedaży trafi w sierpniu 2011 r. w cenie od 20 tys. dolarów. Szczegółowe cenniki poznamy w marcu br.

Z wyglądu Passat przypomina wersję europejską, ale wymiarami nadwozia i przestronnością kabiny dorównuje konkurencji oferowanej w USA. Mierzy 4868 mm długości i 1835 mm szerokości, a jego rozstaw osi to 2803 mm (wersja europejska: 2712 mm).

Podstawowa odmiana otrzyma 2,5-litrowego benzyniaka o mocy 170 koni (R5). Na czele gamy stanie wersja V6 z motorem o pojemności 3,6 litra i mocy 280 koni, seryjnie połączonym z dwusprzęgłową przekładnią DSG. W ofercie pojawi się również 140-konny motor TDI o pojemności 2 litrów.

Passat dostępny będzie w trzech wersjach wyposażenia: S, SE i SEL. W każdej z nich na pokładzie zagoszczą systemy ESP i ABS, układ kontrolowania ciśnienia w oponach, pomocnik ruszania pod górę, klimatyzacja, elektrycznie sterowane szyby i lusterka, tempomat, radio CD/mp3, Bluetooth oraz 6 poduszek powietrznych.

Golf GTI do lansu - ZOBACZ WIĘCEJ

Używany VW Passat B5

Volkswagen Passat - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.