Niezwykła kolekcja Ralpha Laurena

I nie chodzi o nową kolekcję odzieży wiosna/lato 2011, ale wyjątkowy zbiór klasycznych aut należący do znanego kreatora mody

Do wyjątkowego garażu Laurena mieli niedawno dostęp fotografowie magazynu Vanity Fair. Kilkanaście zdjęć z owej sesji trafiło niedawno do sieci i pozwalają poznać słynnego projektanta od strony, o której szczerze mówiąc nie zdawaliśmy sobie dotąd sprawy. Okazuje się, że Ralph Lauren jest wielkim miłośnikiem motoryzacji. Szczególnie tej klasycznej.

W jednym z odnowionych, nowojorskich hangarów projektant zgromadził ponad 60 wyjątkowych aut. Na liście znajdują się takie rodzynki jak: Bugatti Type 59 Grand Prix (1934 r.), Alfa Romeo Mille Miglia Spyder (1938 r.), jedyny na świecie Mercedes-Benz SSK "Count Trossi" Roadster (1930 r.), Jaguar XKSS (1957 r.), McLaren F1, unikalny Bentley "Blower" (1929 r.) czy - z nieco innej beczki - jedyne w Stanach Zjednoczonych otwarte Lamborghini Reventon . Jedno z pomieszczeń wypełnione jest po brzegi pięknymi, legendarnymi modelami Ferrari . Wszystkie w kolorze krwistej czerwieni, oczywiście. Centralne miejsce w pokoju zajmuje unikatowa Testa Rossa z 1958 roku.

Chociaż kolekcja Laurena sprawia wrażenie typowej, "niedotykalskiej" ekspozycji muzealnej, a auta wyglądają jakby dosłownie przed chwilą opuściły salon, wszystkie one są zarejestrowane i gotowe do jazdy kiedy tylko właściciel poczuje taką zachciankę.

Zapraszamy do galerii , ale uprzedzamy - może być potrzebny śliniak.

ZOBACZ TAKŻE:

Garaż Jaya Leno

Najlepszy garaż świata?

Autotrader.pl - ogłoszenia motoryzacyjne

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.