Porsche Cayenne Coupe

Dwudrzwiową odmianę niemieckiego SUV-a brytyjski tuner Merdar zaprezentował jeszcze w listopadzie, podczas londyńskiego MPH The Prestige & Performance Motor Show. Jednak dopiero teraz zdjęcia auta trafiły do sieci

"Niedostatek" w liczbie drzwi tuner postanowił zrekompensować rzucającym się w oczy pakietem aerodynamicznym. Nowe są między innymi: agresywny przedni zderzak z siatkowym grillem i spojlerem, progi, poszerzone nadkola oraz tylny zderzak z czterema końcówkami wydechu. Modyfikacje zewnętrzne wieńczą 22-calowe, czarne lub srebrne obręcze kół. Styliści postanowili podkręcić również wnętrze niemieckiego SUV-a. Sportowa kierownica, czerwone zegary i tapicerka łącząca skórę i alkantarę to tylko niektóre ze zmian.

Brytyjski tuner nie poprzestał jednak na dopieszczeniu wyglądu Cayenne . Z drzemiącego pod maską, turbodoładowanego V8 Merdad wykrzesał 750 KM - całe 250 KM więcej niż w seryjnym Cayenne Turbo. Dzięki zastrzykowi mocy dwudrzwiowe Cayenne nie musi już bać się pojedynków z bardziej filigranowymi, sportowymi coupe. Do setki rozpędza się bowiem w 4,4 sekundy!

Są chętni? Przed podjęciem ostatecznej decyzji zapraszamy do galerii .

ZOBACZ TAKŻE:

Nowe Porsche Cayenne - już jest! - ZOBACZ WIĘCEJ

Hybrydowe Porsche 918 Spyder - ZOBACZ TUTAJ

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.