Pierwsza wpadka Sonaty

Tuż po rekordowych wynikach sprzedaży nowej Sonaty w USA ukazała się informacja, że 140 tys. egzemplarzy modelu musi odwiedzić serwisy z powodu usterki układu kierowniczego

Amerykański urząd ds. bezpieczeństwa drogowego (NHTSA) poinformował, że 139,5 tys. nowych Sonat ma problemy z układem kierowniczym, a ściślej - z montażem elementów kolumny kierowniczej. W podbramkowej sytuacji może dojść do ich rozłączenia i utraty panowania nad samochodem. Usterka dotyczy egzemplarzy wyprodukowanych między 11 grudnia 2009 r. a 10 września 2010 r. w fabryce w Alabamie. Ich właściciele są wzywani do serwisów na bezpłatną kontrolę.

Tymczasem Hyundai ma się w USA lepiej niż kiedykolwiek. W 2010 r., 25 lat po debiucie na tamtejszym rynku, po raz pierwszy przełamał barierę sprzedaży 500 tys. aut rocznie. Gwiazdą okazała się właśnie nowa Sonata (już ponad 200 tys. egzemplarzy), której sprzedaż w porównaniu z ubiegłym rokiem wzrosła o 64 proc. Model ten został trzecim najchętniej kupowanym rodzinnym sedanem w USA po Toyocie Camry i Hondzie Accord, wypychając z podium Nissana Altimę.

Co z innymi modelami? Nowy Genesis zanotował na amerykańskim rynku 37-proc. wzrost sprzedaży względem wyników z 2009 roku, a nowy Tucson (u nas ix35) - aż 145-proc.

Nowa Sonata w Europie w 2011 r. - POZNAJ HISTORIĘ MODELU

Sonata rzuca wyzwanie hybrydom - ZOBACZ TUTAJ

Hyundai Sonata - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.