Sunny, czyli Micra sedan z Chin

Nissan zaprezentował sedana Sunny z przeznaczeniem na rynek chiński. Następnie będzie wprowadzany na łącznie 170 rynków na całym świecie. Czy trafi także do Polski?

Ponieważ informacja udostępniona przez producenta jest nader skąpa sami przeprowadziliśmy małe "śledztwo". Solidne nadwozie typu sedan osadzone na niewielkich kółkach sugeruje, że mamy do czynienia raczej z małym autem rodzinnym. Z kolei nazwa Sunny odwołuje się do kompaktowych konstrukcji Nissana. Rzut oka do wnętrza rozwiązuje wszelkie wątpliwości. Nowy sedan powstał na podwoziu zaprezentowanej niedawno Micry, a więc jest potencjalnym konkurentem dla Renault Thalii.

Pod maską chińskiego Sunny pojawi się silnik benzynowy o pojemności 1,5 l. o mocy 109 KM. Będzie on napędzał koła przednie za pośrednictwem bezstopniowej skrzyni CVT. W przyszłym roku samochód trafi na kolejne rynki, w tym do Ameryki i do Europy. Na Starym Kontynencie najbardziej prawdopodobne jest, że oprócz półtoralitrowego silnika Nissan zechce oferować podstawową wersję z silnikiem znanym z Micry, czyli 1,2 l. o mocy 80 KM. Jest on łączony ze skrzynią ręczną o pięciu przełożeniach, lub z CVT.

Na rynku chińskim auto zadebiutowało jako Sunny, ale samochód raczej nie trafi do nas pod tą nazwą. Na rynku północnoamerykańskim pojawi się jako Versa (zobacz szkic Versy ) co oznacza, że w Europie może przyjąć imię Tiida, lub właśnie Versa.

Nissan Sunny przeznaczony na największy rynek motoryzacyjny świata będzie produkowany w fabryce Dongfeng Nissan Hadau w Kantonie (Guangzhou). Ceny będą się tam zaczynać od około 9 400 euro (ok. 37 500 zł).

ZOBACZ TAKŻE:

Nissan Micra | Pierwsza jazda

Współpraca Nissana i Mitsubishi

Samochody: Nissan Tiida - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.