Volkswagen obroni Twoją nawigację

Holenderscy właściciele Volkswagenów nie śpią po nocach. Szczególnie Ci, których auta wyposażone są w fabryczną nawigację. Urządzenia giną na potęgę. Miejscowy oddział Volkswagena postanowił zareagować

Fabryczne nawigacje Volkswagena to najwyraźniej wyjątkowo chodliwy towar. Szczególną popularnością wśród złodziei w Holandii cieszą się systemy RNS 310 oraz RNS 510. Producent postanowił pomóc swoim klientom i skonstruował specjalną blokadę, która służy do zasłaniania cennego urządzenie.

Blokada to nic innego jak metalowa płytka z zamkiem. Nic skomplikowanego, ale z pewnością utrudni pracę złodziejom. Nawet bowiem średnio zdolny miłośnik cudzej własności, z pomocą dedykowanych "kluczy" serwisowych, potrafi fabrycznie montowane urządzenie wyjąć w mgnieniu oka. Płytka ma też inną funkcję - całkowicie zasłania zamontowany w desce rozdzielczej system nawigacji. Złodziej nie wie zatem, czy opłaca mu się ryzykować włamanie do tego konkretnego auta, czy lepiej poszukać innego, niezabezpieczonego.

Oczywiście rozwiązanie zaproponowane przez Volkswagena nie jest barierą nie do przejścia, ale z pewnością odstraszy kilku potencjalnych, mniej zdesperowanych złodziei. Nie jest też tanie - kosztuje 220 euro - choć koszt wstawienia szyby i montażu nowej nawigacji jest z pewnością znacznie większy. Blokada pasuje do Golfa , Passata i Passata CC.

ZOBACZ TAKŻE:

Volkswageny do serwisów

Volkswagen w Rajdzie Dakar 2011

Volkswagen Passat - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.