Veloster zadebiutuje w Detroit

Prototyp o nazwie Veloster został zaprezentowany w kwietniu zeszłego roku. Po niecałych dwóch latach Hyundai pokaże jego produkcyjną wersję podczas targów NAIAS

Salon samochodowy w Detroit odbywa się co roku w styczniu. Kryzys spowodował, że w ciągu ostatnich dwóch lat wiele debiutów przełożono, lub w ogóle z nich zrezygnowano. Najcięższe czasy branża samochodowa ma już za sobą, gdyż podczas targów NAIAS w Detroit zobaczymy około 30 premier.

Jedną z nich będzie kompaktowych rozmiarów sportowy Hyundai, który zastąpi wycofany w 2008 roku z oferty model Coupe/Tiburon. Za bazę posłużył i30 udostępniając płytę podłogową, na której powstanie małe coupe. Wśród ciekawych rozwiązań należy wymienić układ drzwi 2+1. Oznacza to, że po stronie kierowcy będą znajdować się długie drzwi, jak w każdym typowym aucie sportowym. Po stronie pasażera natomiast zastosowano układ znany z Mazdy RX-8, gdzie za krótszymi drzwiami pasażera znajdują się kolejne otwierane "pod wiatr". Ma to ułatwiać dostęp do wnętrza osobom korzystającym z tylnych foteli.

Pod maską znajdziemy silnik benzynowy o pojemności 1,6 litra. Na szczęście będzie on oferowany w wersji wolnossącej (140 KM) i turbodoładowanej (208 KM). Będą one łączone ze skrzynią ręczną lub nową dwusprzęgłową o sześciu przełożeniach. Dzięki temu może okazać się ciekawą alternatywą dla Volkswagena Sciricco.

Hyundai VelosterHyundai Veloster fot. Hyundai

ZOBACZ TAKŻE:

Genewa 2011 | Hyundai i40

Hyundai chce stworzyć markę premium

Samochody: Hyundai Coupe - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.