VW Taxi Up!

Czy auto mieszczące dwoje pasażerów, mierzące 3,7 m długości może zostać nową londyńską taksówką? Volkswagen uważa, że jak najbardziej tak

Pół roku temu Volkswagen zaprezentował propozycję taksówki dla Mediolanu opartą o prototyp Space Up! Napędzane silnikiem elektrycznym o mocy 115 KM auto rozpędza się do 120 km/h i może pochwalić się zasięgiem wynoszącym do 300 km.

Kiedy patrzymy na Taxi Concept widzimy, że inżynierowie z Wolfsburga poszli na skróty. Propozycja nowej taksówki londyńskiej ma nie tylko identyczną specyfikację i wygląd, co Milan Taxi , ale też kierownicę po lewej stronie.

Oczywiście VW zadbał o cechy wyróżniające model brytyjski. Tak więc na drzwiach przednich umieszczono godło miasta, a dach pomalowano na wzór brytyjskiej flagi z tym, że w stonowanych biało-czarno-srebrnych barwach.

Czy to wystarczy, by Brytyjczycy zaakceptowali małego Volkswagena w roli nowej londyńskiej taksówki? Oczywiście że nie, ale Volkswagen nawet nie miał takiego zamiaru. Auto nie spełnia nawet wymogów stawianych przed autami mającymi służyć tam jako taksówki. Volkswagen Taxi Concept jest niczym innym, jak tylko promocją elektrycznego microvana, który z napędem elektrycznym pojawi się na rynku nie wcześniej, niż w 2013 roku.

ZOBACZ TAKŻE:

Elektryczne TAXI Volkswagena dla Mediolanu

VW Up! za 10 tys. euro

Samochody: Volkswagen Lupo - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.