Globalny mikrus Mitsubishi

Przedstawiciele firmy Mitsubishi uczestniczyli w ceremonii wmurowania kamienia węgielnego pod kolejną, trzecią już fabryką swego tajlandzkiego producenta. W zakładach produkowany będzie zupełnie nowy, najmniejszy model spod znaku trzech diamentów - auto o nazwie "Global Small"

Początkowo wydajność produkcyjna nowej fabryki wynosić będzie 150 tys. egzemplarzy rocznie, a w przyszłości może zostać zwiększona do 200 tys. sztuk. Produkowany tam "Global Small" będzie pojazdem opartym na zupełnie nowej platformie. Obecnie w firmie MMC trwają prace nad jej konstrukcją. Platforma ta odpowiadać będzie głównym założeniom konstrukcyjnym nowego modelu, który ma być kompaktowy, niedrogi oraz musi zapewniać niskie zużycie paliwa. Tym samym "Global Small" będzie się wpisywał w założenia projektu Eco-car wdrażanego przez tajlandzkie władze. Mikrus Mitsubishi będzie wyposażony w silniki o pojemności od 1,0 do 1,2 litra.

Samochód ten według przewidywań firmy MMC ma zadebiutować w roku podatkowym 2011. "Global Small" ma być pozycjonowany jako najtańszy produkt w gamie modelowej MMC, a firma planuje jego eksport na rynki zewnętrzne. Będzie to pojazd globalny skierowany do odbiorców krajów rozwijających się, gdzie przewiduje się wzrost zapotrzebowania na samochody, oraz krajów rozwiniętych, gdzie coraz modniejsza staje się przesiadka do mniejszych, bardziej oszczędnych i ekologicznych pojazdów.

ZOBACZ TAKŻE:

Mitsubishi 1.8 Sportback | Za kierownicą

i-MiEV jedzie elektryzować USA

Mitsubishi Colt - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.