Zmarł Chuck Jordan, stylista GM

W wieku 83 lat zmarł Chuck Jordan, wieloletni wiceszef działu stylistycznego General Motors. Spod jego ręki wyszły m.in. projekty Chevroleta Corvette i Opla GT

Chuck Jordan zasłynął nie tylko jako projektant, ale i zapalony kolekcjoner... aut marki Ferrari.

Charles M. Jordan urodził się w 1927 r. w Californii, a swoje pierwsze kroki w koncernie General Motors zaczął stawiać w 1949 roku. Szybko awansował na szefa działu projektów specjalnych i czołowego projektanta marek premium GM, by w 1986 roku objąć funkcję wiceszefa działu stylistycznego. Sześć lat później odszedł na emeryturę. Wciąż prowadził jednak zajęcia z projektowania karoserii na dla kalifornijskich studentów.

Pod koniec lat 60. Chuck Jordan odpowiadał za stylizację modeli Opla. Brał udział w pracach nad Oplem GT i pierwszą generacją Manty (więcej tutaj ), a także nad Omegą z 1986 roku i pierwszą Astrą. Miał również wpływ na design koncepcyjnego Buicka Centuriona z 1955 roku i Chevroleta Corvette z 1958 roku. Na liście projektów sygnowanych jego nazwiskiem znajdują się jeszcze m.in: Buick Reatta z 1988 roku, Chevy Camaro i Pontiac Firebird z 1993 roku oraz Oldsmobile Aurora z 1994 roku i Cadillac Seville STS z 1992 roku.

Właśnie dwa ostatnie modele Chuck Jordan uznał w wywiadzie dla magazynu "Motor Trend" za swoje ulubione.

Jak nazywasz swoje auto?

Zimowa sztuka pakowania

Chevrolet Camaro - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.