VW Up! za 10 tys. euro

Pod koniec przyszłego roku do salonów trafi maluch Volkswagena o nazwie Up! W podstawowej wersji ma kosztować 10 tys. euro, czyli ok. 40 tys. zł

Volkswagen ma zmienne szczęście do małych autek. Lupo będące nieco ładniejszą wersją Seata Arosa był u nas całkiem popularny. Jego następca o imieniu Fox już nie. Może wynikało to z brazylijskich korzeni?

Volkswagen nie zraża się i pracuje nad nowym miniautkiem, a dokładniej mówiąc nad całą ich rodziną. Pod nazwą Up! pokazano już trzy koncepty, w tym microvana i małe coupe.

Chociaż Up! miał być zapowiedzią samochodu o napędzie elektrycznym, to w pierwszej kolejności klienci będą mogli kupić jedynie modele z konwencjonalnym napędem. Podstawowy silnik będzie najprawdopodobniej dwucylindrowy, na podobieństwo bardzo udanej jednostki TwinAir Fiata.W opcji powinny znaleźć się silniki o trzech i być może czterech cylindrach.

Produkcja będzie się odbywać w fabryce Volkswagena na Słowacji. Pierwsze egzemplarze mają trafić do klientów pod koniec przyszłego roku, wersja elektryczna będzie dostępna od 2013 roku.

VW Up! w podstawowej wersji ma kosztować 10 tys. euro, czyli ok. 40 tys. zł. Miejmy nadzieję, że u nas cena będzie przynajmniej o 10-15% niższa. W przeciwnym wypadku mały Up! może podzielić w Polsce losy Foxa, którego wycofano z oferty ze względu na małe zainteresowanie ze strony klientów.

ZOBACZ TAKŻE:

Volkswagen Up! Lite - kolejna odsłona

Nowy Volkswagen klasy średniej?

Samochody: Volkswagen Fox - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.