Pierwsze szkice nowego Picanto

Picanto to obecnie jeden z tych modeli Kii, które stylistycznie wyraźnie odstają od nowożytnej, "Schreyerowskiej" gamy modelowej. Niebawem ma się to zmienić. W przyszłym roku do salonów trafi nowa generacja koreańskiego malucha. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze szkice auta

Nowoczesna, minimalistyczna forma, ostre krawędzie, głębokie przetłoczenia w drzwiach i charakterystyczny, trapezoidalny grill to już niemal znaki rozpoznawcze Petera Schreyera, byłego projektanta Audi , który w 2006 roku został zwerbowany przez Kię (rozmowa z nim tutaj ). Szefowie koreańskiej firmy są przekonani, że nowa, świeża stylistyka pozwoli Picanto skuteczniej powalczyć w segmencie mikrusów.

Produkcyjna wersja modelu zadebiutuje w marcu podczas targów samochodowych w Genewie. Auto dostępne będzie zarówno w wersji trzy- jak i pięciodrzwiowej. Najpierw, wiosną do salonów trafi odmiana bardziej praktyczna. Picanto z trojgiem drzwi dołączy do gamy modelowej latem.

Jeśli chodzi o dostępne silniki, klienci będą mogli wybrać spośród dwóch jednostek benzynowych o pojemnościach 1,0 i 1,2 l. Inżynierowie pracują nad tym, by w mniejszej z nich, emisja dwutlenku do atmosfery nie przekraczała bariery 100 g/km.

Zapraszamy do - na razie niezbyt obszernej, niestety - galerii .

ZOBACZ TAKŻE:

Sportage i Kia nagrodzone

Hyundai Group wyprzedza Toyotę

Kia Picanto - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.