Camaro wyprzedza Mustanga

Po raz pierwszy od 25 lat Chevrolet Camaro jest w USA popularniejszy niż Ford Mustang

Walka dwóch legendarnych modeli przybrała na sile, gdy na rynku pojawiły się nowe wcielenia. Zapoczątkowaną przez Forda modą na odradzanie popularnych niegdyś pony cars szybko zaraziły się dwa konkurencyjne koncerny - GM i Chrysler. Tym sposobem na drogę wyjechały współczesne wersje Camaro i Challengera.

Do końca listopada Chevy Camaro znalazł w USA 75 685 nabywców, podczas gdy Forda Mustanga zakupiło w tym samym czasie 68 254 nabywców. Jeśli obecna dynamika sprzedaży pozostanie na niezmienionym poziomie, do końca roku obydwa modele uzyskają odpowiednio wyniki 82 500 i 74 500 egzemplarzy. A Dodge Challenger? W jego przypadku prognozy mówią o 36 000 aut.

Nie planujemy specjalnej strategii sprzedażowej nowego Camaro. On po prostu sam w sobie generuje duży entuzjazm. - mówi David Caldwell, rzecznik Chevroleta.

Porażka Mustanga zdumiewa tym bardziej, że w porównaniu do Camaro wystąpił on w niezliczonej liczbie serii specjalnych. Ponadto Chevrolet nie doczekał się jeszcze wersji kabriolet, która zadebiutuje już za kilka tygodni. Jakie wersje silnikowe wybierają klienci? Dostępne na razie benzyniaki V6 i V8 cieszą się niemal identyczną popularnością.

Camaro droższe od Vipera - ZOBACZ TUTAJ

Projektant Camaro odchodzi do Volkswagena - WIĘCEJ

Ford Mustang - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.