Rockton, terenowy VW Transporter

Rockton wygląda bojowo. Napęd na cztery koła, zwiększony prześwit i wzmocnione zawieszenie powinno przypaść do gustu wszystkim tym, którzy potrzebują terenowego dostawczaka

Rockton powstał na bazie Transportera wyposażonego w napęd na obie osie. W stosunku do wersji bazowej zmiany ograniczają się jedynie do wzmocnionego zawieszenia i zwiększonego o 30 mm prześwitu. Aby uczynić auto dzielną terenówką należy zdecydować się dodatkowo na opcjonalne pakiety.

Pakiet Expedition zawiera wzmocnione stalowe 16" koła obute w terenowe opony, wzmocnioną skrzynię biegów zaprojektowaną z myślą o pracy w terenie oraz fotele z możliwością przesuwania, które można wymontować. Pakiet Protective ma za zadanie chronić spód auta. W jego skład wchodzą osłony silnika, skrzyni biegów, zbiornika paliwa, tylnej osi i progów.

Do napędu przewidziano turbodiesla 2.0 TDI CR o mocy 140 lub 180 KM. Przekazuje on moc na wszystkie cztery koła (Haldex). Oś tylna wyposażona jest w blokadę mechanizmu różnicowego.

Ceny w Niemczech zaczynają się od 34 545 euro (ok. 135 tys. zł) netto. Wersja Expedition to wydatek 42 490 euro (ok. 170 tys. zł) netto.

ZOBACZ TAKŻE:

Nowy Volkswagen T1

4Runnera powrót na wieś

Samochody: VW Transporter T5 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.