Freelander ze 190-konnym turbodieslem

Podczas rozpoczętych wczoraj targów motoryzacyjnych w Bolonii Land Rover prezentuje specjalną serię Freelandera ze 190-konnym turbodieslem

Land Rover Freelander 2 SD4 Sport LE to przedstawiciel limitowej serii 500 egzemplarzy. Każdy z nich otrzyma 2,2-litrowego turbodiesla o mocy 190 koni, połączonego z 6-biegowym automatem. Z takim tandemem Freelander przyspiesza do "setki" w ciągu 8,7 s i może pędzić z prędkością 190 km/h. Brytyjczycy chwalą się, że auto emituje średnio 185 gramów dwutlenku węgla na kilometr.

Czym wyróżnia się wersja LE? Klienci otrzymają do wyboru trzy kolory nadwozia, w tym w zupełnie nową barwę Firenze Red. Ospojlerowanie przedniego zderzaka, czarny grill i 19-calowe alufelgi nadają Freelanderowi dynamiczny wyraz. Na fotelach zagościła skórzana tapicerka z kontrastowymi wstawkami, a lista wyposażenia obejmuje m.in. podwójny szyberdach.

Land Rover Freelander 2 SD4 Sport LE kosztuje w Wielkiej Brytanii 33 945 funtów (ok. 159,5 tys. zł). Zapraszamy do galerii zdjęć modelu.

20 lat Discovery - ZOBACZ TUTAJ

Wirtualna Jazda Figurowa

Land Rover - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.