Trezia - Toyota od Subaru

Pamiętacie Toyotę Verso-S pokazaną w Paryżu? Jej nieco zmienioną wersję będzie można kupić także w salonach marki Subaru

Toyota Verso-S została zaprezentowana podczas salonu samochodowego w Paryżu (więcej tutaj ). W zamyśle Toyoty jest mniejszą siostrą Verso i ma zastąpić w gamie marki model Yaris Verso. Do napędu posłużą małe silniki: benzynowy 1,33 l. i diesel 1,4 l. znane z innych modeli Toyoty.

Subaru od jakiegoś czasu blisko współpracuje z Toyotą. Jednym z najbardziej oczekiwanych wspólnych projektów jest sportowy model, którego zapowiedzią był prototyp FT-86 . Na to auto musimy jeszcze poczekać, a póki co Subaru skorzystało na umowie włączając do swojej oferty małego minivana.

Trezia, bo tak ochrzczono auto, to niemal niezmienione Verso-S. Jedyne różnice ograniczają się do pasa przedniego i znaczków firmowych. Silniki, wnętrze i wszystkie pozostałe elementy są identyczne, jak w Toyocie. Siłą Subaru jest napęd na obie osie. Toyota także często oferuje auta osobowe z takim napędem, ale większość z nich jest niedostępna w Europie, czy wręcz poza Japonią. Natomiast Trezia powinna być oferowana w wersji 4x4 na większości rynków.

ZOBACZ TAKŻE:

Paryż 2010 | Toyota Verso-S

Toyota Verso 1.8 Multitronic S - test

Samochody: Toyota Yaris Verso - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.