Mocarna Julka

Marangoni, włoski producent ogumienia, promuje nowy typ ekologicznej opony. Do współpracy zaprosił nie byle jaką modelkę, bo podkręconą do 286 koni Alfę Romeo Giuliettę

Nie wiemy, czy Giulietta G430 iMove bardziej przyciąga wzrok matowym lakierem, czy nietypowym ogumieniem. Na 19-calowe alufelgi Barracuda Karizzma tuner naciągnął opony 235/35 i może nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie... jaskrawozielona barwa gumy. Nowy typ ogumienia nie tylko efektownie wygląda, ale dzięki specjalnej mieszance ogranicza również zużycie paliwa i... świeci w ciemności.

Ale nie tylko koła tej Giulietty zasługują na uwagę. Przeprofilowany przedni zderzak i subtelne ospojlerowanie to inspiracja kształtami Ferrari F430. Trzeba przyznać, że efektu nie powstydziłby się fabryczny zespół designerów Alfy Romeo. "Nadęte" wloty doprowadzają dodatkową porcję powietrza do hamulców, z tyłu natomiast pojawił się pokaźnych rozmiarów dyfuzor. Za drzwiami czekają fotele pokryte mieszanką skóry i alcantary oraz deska rozdzielcza z elementami z włókna węglowego.

Co nowego pod blaszanym płaszczem? Nowa turbosprężarka pozwoliła wycisnąć z wersji Quadrifoglio Verde 51 dodatkowych koni - łącznie hasa ich teraz pod maską aż 286. Za alufelgami kryją się 330-milimetrowe tarcze Tarox B360, a dzięki zawieszeniu KW Julcia zbliżyła się do asfaltu o 4 cm.

Giulietta G430 iMove będzie gwiazdą startującego właśnie salonu samochodowego w Bolonii. Pakiet tuningowy dedykowany fabrycznym egzemplarzom wejdzie do sprzedaży w 2011 r. Jak myślicie, znajdą się chętni?

Alfa 159 w teście - sprawdzi się w policyjnej służbie?

Volkswagen pragnie Alfy Romeo - ZOBACZ TUTAJ

Alfa Romeo 159 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.