Buick GL8 - nowy minivan GM

Chiński rynek dla marki Buick stał się ważniejszy, niż jego rodzimy. Pełnowymiarowy minivan GL8 jest tego najlepszym przykładem. Został zaprojektowany w Chinach dla Chińczyków

Chiński rynek jest specyficzny. Dobrze sprzedają się samochody najtańsze i te luksusowe. Marka Buick celuje w zamożnych klientów oferując im auta o charakterze coraz mniej docenianym w USA.

GL8 oferuje wszystko, czego klienci oczekuja od samochodów marki Buick włączając w to dynamikę oraz cichą i komfortową jazdę. Jak jego poprzednik nowy GL8 to właścicwy produkt, który pojawił się we właściwym czasie - powiedział Terry Johnsson, viceprezes Shanghai GM

Poprzednia generacja odniosła sukces notując sprzedaż na poziomie 330 tys. sztuk od 2000 roku. Nowy Buick GL8 koncepcyjnie oparty jest na prototypie Business Hybrid Concept z zeszłego roku, ale w wersji seryjnej próżno szukać napędu kombinowanego. Za to słowo Business pojawiło się nieprzypadkowo. GL8 kierowany jest do biznesmenów poszukujących obszernych i wygodnych aut służbowych, które w razie konieczności można przekształcić w jeżdżące sale konferencyjne.

Pod maską będzie można znaleźć jeden z dwóch silników benzynowych. Pierwszy to czterocylindrowiec o pojemności 2,4 l. Drugi to trzylitrowy V6. Obie jednostki łączone są z sześciobiegowym automatem.

Auto wejdzie na rynek z początkiem przyszłego roku. Jednocześnie poprzedni model pozostanie w ofercie, ale będzie dostępny w niższej cenie.

ZOBACZ TAKŻE:

Buick Business Hybrid Concept

Samochody: Biuck - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.