Żegnaj, Murcielago! | Wideo

W maju oficjalnie zakończono produkcję Murcielago. By uhonorować przechodzący do historii model, ulicami Santa Agaty - "rodzinnego" miasta Lamborghini - przejechała parada kultowych aut z bykiem na masce

9 lat i 4099 wyprodukowanych egzemplarzy - tak przedstawia się historia jednego z najsłynniejszych współczesnych supersamochodów. Murciélago to pierwszy model stworzony po przejęciu Lamborghini przez Audi w 1998 r. Włosi kończyli wtedy pracę nad następcą legendarnego modelu Diablo, nazwanego Canto. Na życzenie Niemców projekt schowano jednak do szuflady, a 3 lata później na drogi wyjechał zupełnie nowy wóz - Murciélago. Początkowo napędzała go widlasta "dwunastka" o pojemności 6,2 litra i mocy 580 koni, umieszczona wzdłużnie z tyłu. Moment obrotowy za pośrednictwem 6-biegowej ręcznej skrzyni płynął do wszystkich czterech kół.

Więcej o historii modelu możecie przeczytać tutaj . Teraz zapraszamy na film z pożegnalnego przejazdu. W "orszaku" można zobaczyć, m.in. Lamborghini Diablo, 350 GT, Miurę, Countach'a, a nawet policyjne Gallardo.

ZOBACZ TAKŻE:

Sesto Elemento trafi do produkcji

Lamborghini dla wojska

Goldo.pl - ogłoszenia luksusowe: Lamborghini

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.