Baojun - nowa marka GM

Chińczycy robią postępy. Pierwszy samochód nowej chińskiej marki wygląda dobrze, choć ma konkurować w niższej klasie cenowej

Baojun to nowa marka samochodów wprowadzona na chiński rynek przez spółkę joint venture SAIC-GM-Wuling. W założeniu ma oferować tanie samochody.

Marka Baojun uczyni spółkę SGMW bardziej konkurencyjną. Zamierzamy zaprezentować pełną linię modelową w nadchodzących latach. Oczekujemy, że nasz pierwszy model, Baojun 630 odniesie sukces konkurując w średniej klasie, najszybciej rosnącym segmencie w Chinach - powiedział Shen Yang, prezes SGMW

Pierwszy model nosi oznaczenie 630 i trzeba przyznać, że z zewnątrz wygląda bardzo dobrze. Zaryzykuję twierdzenie, że nawet lepiej, niż Chevrolet Cruze. Także wnętrze robi wrażenie, oczywiście przynajmniej dopóki ogląda się je na zdjęciach. Na razie brak szczegółowych danych technicznych. Wiadomo jedynie, że auto ma być napędzane silnikiem spełniającym normę euro IV.

Plany są ambitne. W przyszłym roku w Chinach ma powstać sieć salonów sprzedaży licząca 100 punktów dilerskich. Auto będzie powstawać w fabryce w Liuzhou w południowych Chinach. Możliwości produkcyjne fabryki to 100 tys. aut rocznie.

ZOBACZ TAKŻE:

Dni otwarte nowej Taty Indica

Sandero zapierające dech w piersiach

Samochody: Chevrolet Cruze - ogłoszenia

Więcej o: