Nissan Ellure | Los Angeles 2010

Poznaj przyszłość Nissana. W Los Angeles japońska firma pokazała prototyp o nazwie Ellure zwiastujący stylistykę aut tej marki sprzedawanych w Ameryce Północnej

Kompaktowa Sentra i Altima reprezentująca interesy Nissana w klasie średniej zostały zaprezentowane w 2006 roku, odpowiednio w Detroit i Nowym Jorku. Zwłaszcza mniejsza Sentra wygląda już archaicznie i im szybciej zostanie zastąpiona czymś świeższym, tym lepiej.

Nadzieją na walkę z nudą jest prototyp Ellure, pokazany podczas salonu samochodowego w Los Angeles. Odważna stylistyka została przyjęta pozytywnie, dzięki czemu styliści Nissana powinni śmiało pójść tym tropem. Przednie reflektory przypominające niesymetryczne bumerangi wyraźnie nawiązują do tych z topowej Maximy. W tym samym guście zaproponowano tylne lampy ostro wcinające się w błotniki. Przedni grill nawiązuje kształtem do luksusowych Infiniti i sam w sobie jest zaprzeczeniem nudnej stylistyki Sentry.

Elementy, które pozostaną jedynie w prototypie, to tylne drzwi otwierane pod wiatr, całkowicie przeszklony dach, czy futurystycznie zaprojektowane wnętrze.

Pod maską Ellure'a... nie ma żadnego napędu, ale inżynierowie Nissana każą użyć nam swojej wyobraźni. Tak więc zgodnie z ich życzeniem w naszych umysłach powinien zmaterializować się czterocylindrowy silnik o pojemności 2,5 litra (w hybrydowej Altimie osiąga 158 KM) umieszczony pomiędzy przednimi kołami auta, współpracujący z elektrycznym motorem o mocy 33 KM (25 kW). Ten prosty układ hybrydowy otrzymał nazwę Pure Drive Hybrid .

Najbardziej prawdopodobny scenariusz zakłada, że Ellure przeistoczy się w następcę kompaktowej Sentry. Powinno to nastąpić w przyszłym roku.

ZOBACZ TAKŻE:

Toyota Prius | Za kierownicą

Elektryczny Golf

Samochody: Nissan Almera - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Agora SA