Nissan Quest | Los Angeles 2010

Nissan pokochał pudełkowaty kształt i jak widać na przykładzie swojego najnowszego minivana zamierza go zaaplikować do wszystkich aut określanych jako MPV i SUV

Dotychczasowy Quest z niskim, szybko opadającym przodem próbował udawać dynamicznie stylizowane auto. To dość trudne zadanie w przypadku mierzącego 518 cm długości minivana. Nowa generacja niczego już nie udaje. Pudełkowaty kształt bardziej przypomina autobusy miejskie, niż sportowe kombiaki. Przedsmakiem nowej filozofii stylistycznej był Nissan Patrol , czy nowa Serena.

Najciekawszym stylistycznie elementem nowego Questa jest pas przedni. O jego urodzie można dyskutować, ale z pewnością nie można mu odmówić oryginalności. Reflektory połączone są ze sobą ozdobnym pasem, a pod nim wkomponowano atrapę chłodnicy. Dzięki temu "pysk" Nissana wydaje się być przyjazny.

Mimo krótszego od poprzednika nadwozia (510 cm) w Queście nikomu miejsca nie zabraknie. Trzy rzędy siedzeń, z czego dwa ostatnie chowające się w podłodze, czy odsuwane elektrycznie boczne drzwi to główne cechy tego modelu.

Pod maską pracuje silnik benzynowy V6 3.5 ale zamiast dotychczasowych 238 ma 253 konie mocy. Moment obrotowy wynosi 320 Nm i jest przenoszony przez bezstopniową skrzynię Xtronic . Sprzedaż nowego Questa rozpocznie się w Ameryce na początku przyszłego roku.

ZOBACZ TAKŻE:

Murano CrossCabriolet w całej okazałości | Galeria

Klapa Nissana Cube

Samochody: Nissan Quest - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Agora SA