Wielki finisz Pirelli w WRC

Pirelli podsumowało trzyletni kontrakt z Międzynarodową Federacją Samochodową (FIA) na dostawę opon do Rajdowych Mistrzostw Świata w latach 2007-2010. Zwieńczenie współpracy zbiegło się w czasie z ostatnią rundą GP Wielkiej Brytanii

W trakcie trwającej trzy lata współpracy w ramach WRC firma Pirelli w sumie przygotowała i dostarczyła 27 995 opon, na których zawodnicy przebyli łącznie około 14 000 kilometrów tras rajdowych. Pirelli odniosło sukces w 40 rajdach, trzy razy świętowało tytuł mistrza w klasyfikacji kierowców oraz producentów samochodów.

W ramach kontraktu z FIA prace Pirelli koncentrowały się przede wszystkim na zapewnieniu możliwie najdłuższej żywotności opon PZero, Scorpion i Sottozero bez użycia technologii run-flat. Pirelli nie zawiodło, a dowodem na to jest fakt, że spośród prawie 28 000 dostarczonych opon tylko 43 uległy uszkodzeniu podczas zmagań na najbardziej wymagających trasach rajdowych - to stanowi jedynie ok. 0,15 procenta z wszystkich dostarczonych opon.

Pomimo zakończenia kontraktu na dostawę opon do WRC, Pirelli nie zamierza rezygnować z zaangażowania w rajdy samochodowe. Planuje udział w kilku krajowych i międzynarodowych zawodach oraz partnerstwo w Akademii WRC, która od przyszłego roku zastąpi Rajdowe Mistrzostwa Świata Juniorów.

FIA przyjęła już kandydaturę firmy Michelin na dostawcę opon do przyszłorocznego cyklu Rajdowych Mistrzostwach Świata. Zgłosiła się również nowa chińska firma DMACK.

ZOBACZ TAKŻE:

Zimowa sztuka pakowania

Ford sprzedaje Mazdę

Samochody: Saab 9-3 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.