Jak nazywasz swoje auto?

Milly, Bella Rossa, Domki, Noddy, Jagoda - czasem imiona aut pochodzą od nazwy modelu, niekiedy od koloru nadwozia, ale najczęściej to oryginalne nazwy, które powstają spontanicznie w głowie właścicieli

Niektórzy traktują samochód przedmiotowo. Dla nich to po prostu pojazd mechaniczny, służący do przewozu osób z punktu A do B. Osoby, które podchodzą do samochodów nieco bardziej emocjonalnie, często nadają im imiona. Na przykład "Milly" to zdrobnienie od Mazdy Millenii, a "Bella Rossa" to czerwony Maluch z zaprzyjaźnionej redakcji. Imię "Pralka" pochodzi z kolei od wolnossącego silnika diesla, klekoczącego pod maską starej Toyoty.

Wśród właścicieli królują jednak formy, którymi potocznie nazywa się dany model lub generację samochodu. Na przykład Mercedesy W123 to "Beczki", a W210 i W211 - "Okularniki". Podobnie jest z "Cytrynami" (Citroen), "Reniami" (Renault), "Mondkami" (Fordy Mondeo) czy "Paskami" (Volkswageny Passaty).

Z miłości do samochodów i nadawania im imion znany jest również angielski piosenkarz Jay Kay, wokalista grupy Jamiroquai. Posiada ogromną kolekcję sportowych samochodów, w skład której wchodzi między innymi żółty Abarth 1000, ochrzczony przydomkiem Noddy.

Wśród naszych gwiazd do pieszczotliwego nazywania swoich motocykli przyznał się Tomasz Gollob. W jednym z ostatnich wywiadów powiedział, że każdy z jego jednośladów ma swoje imię. Przykład? "Domki" oraz "IKS".

A Wy jak nazywacie swoje auta lub motocykle?

MĘSKIE ZABAWKI - weź udział w konkursie i wygraj atrakcyjne nagrody

Porsche "ożywia pasję" | Wideo

Samochody: Porsche Cayman - ogłoszenia

Więcej o: