Gallardo Spyder w wersji fitness

W Mieście Aniołów kabriolety spotyka się na każdym kroku. Nic więc dziwnego, że to właśnie w Los Angeles zadebiutowała nowa odmiana otwartego Gallardo

Jednym zdaniem, Performante to Gallardo Spyder po dozbrojeniu w kilka nowych elementów aerodynamicznych i zrzuceniu paru, zbędnych kilogramów. Lamborghini nie starało się co prawda odchudzić auta za wszelką cenę, dlatego na liście wyposażenia ostała się m.in. klimatyzacja czy elektrycznie opuszczane szyby. Jednak dzięki szerokiemu zastosowaniu włókna węglowego oraz aluminium udało się zbić masę auta o 65 kg (do 1485 kg).

Aerodynamiczne dodatki to m.in. przeprojektowany przedni zderzak, nowe progi, dyfuzor w tylnym zderzaku oraz subtelne skrzydło za pokrywą silnika. Zmiany stylistyczne wieńczą nowe, 19-calowe obręcze aluminiowe.

Za tylnymi fotelami pracuje 570-konne V10 oferujące kierowcy 540 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Cały ten potencjał trafia na wszystkie cztery koła za pośrednictwem przekładni E-Gear (lub sześciobiegowej skrzyni manualnej, która jest opcją nie wymagającą dopłaty). Do setki auto potrafi rozpędzić się w czasie 3,9 sek., a maksymalna prędkość z jaką można podróżować to 324 km/h.

ZOBACZ TAKŻE:

Sesto Elemento trafi do produkcji

Lamborghini dla wojska

Goldo.pl - ogłoszenia luksusowe: Lamborghini

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.