Subaru Impreza Concept | LA 2010

Impreza Concept to zwiastun stylistyki nadchodzącego nowego modelu. Wygląda jak sportowa limuzyna stając się groźnym konkurentem Lancera i innych kompaktowych sedanów

Confidence in Motion - nowy język stylistyczny Subaru zadebiutował w Los Angeles pod postacią Imprezy Concept. Co możemy powiedzieć o nowym modelu? Wygląda trochę jak groźny (a może obrażony?) sportowy sedan, czyli odwołuje się do najlepszych tradycji tego modelu. Niestety z doświadczenia wiemy, że koncept z wersją produkcyjną mogą mieć niewiele wspólnego. Przykładem może być większe Legacy, które jako koncept przypominało z przodu Darta Vadera, a w wersji produkcyjnej stało się zwykłym, żeby nie powiedzieć przeciętnym sedanem.

Na szczęście Subaru nie kupuje się ze względu na wygląd, ale kryjącą się pod nadwoziem technikę. Pod tym względem Subaru nie zawiodło. Pod maską konceptu znajdziemy nowy silnik typu bokser o pojemności 2 litrów. Powstał poprzez zmniejszenie pojemności 2,5 litrowego silnika używanego w Foresterze. Napęd przekazywany jest poprzez bezstopniową skrzynię CVT symetrycznie na wszystkie cztery koła.

Subaru zapewnia, że to tylko prototyp i czeka na opinie na temat nowej koncepcji stylistycznej. Zapraszamy do galerii i ciekawi jesteśmy Waszych opinii.

ZOBACZ TAKŻE:

Subaru kontra przeciętność

Porównanie trzech kombi | Test wideo

Samochody: Subaru Impreza - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.