Po samochód do sklepu z elektroniką

Elektryczny i-MiEV będzie sprzedawany w sieci sklepów elektronicznych Bic Camera

Bic Camera jak i MMC rozpoczynają współpracę w celu promocji pojazdów elektrycznych. Zgodnie z umową,  Bic Camera zajmie się popularyzacją pojazdów elektrycznych poprzez eksponowanie modelu i-MiEV w największych sklepach sieci, a także organizowanie jazd testowych. Pierwszym przejawem współpracy będzie umieszczenie pojazdu i-MiEV na wystawie przed sklepem Yurakucho w Tokio należącym do Bic Camera.

i-MiEV to niewielkie auto napędzane silnikiem elektrycznym o mocy 64 KM i sporym momencie obrotowym - 180 Nm. Zainstalowane pod podłogą litowo-jonowe akumulatory o dużej pojemności oraz zespół napędowy umieszczony pod bagażnikiem zapewniają miejskiemu autku z jednej strony sporą przestrzeń dla pasażerów i bagażu, a z drugiej niezły zasięg.

Akumulatory Mitsubishi i-MiEV pozwalają w zależności od pogody, sytuacji drogowej oraz stylu jazdy przejechać bez ładowania ok. 160 km. Samochód ma duże szanse na popularność, ponieważ w Japonii średnio 90 proc. kierowców przejeżdża nie więcej niż 40 km dziennie w dni powszednie, a 80 proc. nie więcej, niż 60 km dziennie w weekendy i dni świąteczne.

Tradycyjne ładowanie akumulatorów z gniazdka 200-voltowego zajmuje ok. 7 godzin, natomiast na stacjach szybkiego ładowania już po 30 minutach baterie są w 80 proc. napełnione. Nowe Mitsubishi nie rozwiąże wszystkich problemów związanych ze zanieczyszczeniem środowiska, ale z pewnością pozwoli uwolnić wielkie miasta od części trujących gazów. Nawet biorąc pod uwagę produkcję energii w elektrowni, emisja CO2 stanowi 1/3 emisji standardowego pojazdu tej klasy zasilanego benzyną.

ZOBACZ TAKŻE:

Mitsubishi i-MIEV - pierwsza jazda

Elektryczne dostawczaki Mitsubishi

Mitsubishi i-MIEV od 160 800 zł

Samochody: Mitsubishi Colt - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.