Porsche Cayman R | LA 2010

Schudł aż 55 kg i ma mocniejszy silnik, niż wersja S. Dzięki temu "R" to najszybszy seryjny Cayman, jakiego już niedługo będzie można zamówić w salonie Porsche. Debiut nastąpi podczas rozpoczynającego się Los Angeles Auto Show

Porsche rezerwuje literę R dla wyjątkowych modeli. Prezentowany Cayman nie jest wyjątkiem. Firma z Zuffenhausen dołożyła wszelkich starań, by uczynić z małego coupe prawdziwego sportowca.

Nadwaga to nie tylko problem współczesnej cywilizacji, ale też wróg samochodów sportowych. Naturalne było więc, że specjalna wersja Caymana musi przejść na ścisłą dietę. Rezultat jest godny podziwu. Udało się pozbyć aż 55 kg co oznacza, że Cayman R ze skrzynią PDK waży 1200 kg, a z manualną 20 więcej. Jak to osiągnięto? Po pierwsze zastosowano lekkie materiały, po drugie pozbyto się klimatyzacji i systemu stereo, po trzecie auto postawiono na najlżejszych 19-calowych felgach, jakie firma ma w swojej ofercie. Komplet obręczy waży jedynie 40 kg. Klient chcący zaoszczędzić jeszcze parę gramów może zamówić opcjonalny akumulator litowo-jonowy.

Pod tylną klapą znajdziemy silnik B6 3.4 znany z modelu S, jednak nieco zmodyfikowany. W "erce" osiąga on 10 koni więcej (330 KM). Pozwala to na rozpędzenie się do 100 km/h w 5 sekund jeśli zdecydujemy się na skrzynię ręczną i w 4,9 s, jeśli zamówimy dwusprzęgłową przekładnię PDK. Prędkość maksymalna to odpowiednio 280 i 282 km/h.

Porsche przyzwyczaiło nas już, że świetne osiągi nie muszą być okupione wysokim spalaniem. Średnie zapotrzebowanie na benzynę wynosi 9,7 l/100km z ręczną i 9,3 l/100km ze zautomatyzowaną skrzynią PDK.

Cayman R nie rzuca się w oczy krzykliwym kolorem, czy wielkim spoilerem, ale wbrew pozorom zmiany możemy zauważyć także z zewnątrz. Na tylnej klapie umieszczono napis "Cayman R", a po bokach nadwozia obniżonego o 20 mm umieszczono ozdobne pasy z napisem "Porsche". Z tyłu zamontowano niewielki spoiler, a przednie lampy wykończono w kolorze czarnym.

Sprzedaż w Niemczech rozpocznie się w lutym 2011 roku. Ceny zaczynać się będą od 69 830 euro.

Nowy Cayman R

ZOBACZ TAKŻE:

MĘSKIE ZABAWKI - weź udział w konkursie i wygraj atrakcyjne nagrody

Porsche "ożywia pasję" | Wideo

Samochody: Porsche Cayman - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.