Nanotechnologia wypiera psa

Pamiętając czasy, gdy największym hitem wśród samochodowych gadżetów był, zamontowany pod tylną szybą fiata 125p, piesek z kiwającą się głową, postanowiliśmy sprawdzić współczesną ofertę przedmiotów mających podnieść walory naszego auta. Część z nich jest z gatunku praktycznych, inne są zabawne, ale występują także zupełnie kuriozalne

Od czasów gdy samochód  przestał być dobrem luksusowym i by wejść w jego posiadania nie potrzebujemy już talonów czy bonów, bardzo zmieniła się także oferta różnego rodzaju gadżetów służących do jego upiększenia, czy też podkreślenia upodobań właściciela.

Najważniejszą informację mamy dla wszystkich sentymentalnych. Pieski z kiwającą się głową wciąż są dostępne na rynku. Może ich wygląd nieco się zmienił, ale i takie klasyczne można znaleźć. Najciekawsze oferta wiąże się z podkreśleniem naszej miłości do marki: breloki, zawieszki, zegary, spinki do mankietów i wiele innych są chyba najliczniej reprezentowane wśród gadżetów.

Myśląc o współczesnych gadżetach zaczęliśmy baczniej obserwować samochody na ulicach. Ku naszemu zaskoczeniu trafiło nam się parę egzemplarzy z zawieszoną pod lusterkiem wstecznym płytą CD. Przypominamy więc, one nie zakłócają pracy radarów. Płyty DVD i Blu-ray zresztą także. Naprawdę.

Co zaś ciekawego znaleźliśmy w sieci? Oto 11 najpopularniejszych ostatnimi czasy motoryzacyjnych gadżetowych.

Zapalniczki Może to nie jest najpoprawniejszy politycznie gadżet, zwłaszcza w kontekście zaostrzenia walki z palaczami, ale nie ulega wątpliwości, że zniewoleni przez nałóg nie znikną z naszego otoczenia za sprawą jednej ustawy. Palacze zaś mogą za pomocą zapalniczki pochwalić się posiadanym samochodem, bądź też wyrazić miłość do marki. Nawet jeśli nie posiadamy auta ukochanej marki, to i tak możemy błysnąć w towarzystwie, gdyż niektóre z nich mogą przypominać na przykład kluczyki do samochodu.

Biżuteria Pozostając przy gadżetach mających podnieść nasze dobre samopoczucie, ewentualnie wzbudzić zainteresowanie otoczenia, należy zapoznać się z ofertą, że tak to ujmiemy jubilerską. Największa część oferty związana jest niestety z mężczyznami, ale i kobiety, przy odrobinie cierpliwości mogą coś dla siebie odnaleźć. Pozostając przy mężczyznach, wyszukaliśmy kilka ciekawych ciekawych spinek do mankietów. Jeśli nie nosimy koszul zapinanych na spinki, to po obejrzeniu tej oferty powinniśmy zacząć o nich myśleć. Spinki niekoniecznie związane są z konkretną marką, często podkreślają nasze motoryzacyjne zainteresowania w ogóle. Mogą coś dla siebie znaleźć zarówno wielbiciele oldtimerów, motocykli, ale również traktorzyści, czy szerzej mówiąc rolnicy. Biorąc zaś pod uwagę, że spinki wykonane są często z najdroższych kruszców, mówimy o bogatych rolnikach.

Ultradźwiękowe odstraszacie zwierząt Niejeden z nas miał wątpliwą przyjemność uczestniczyć w zdarzeniu z jakimś zwierzęciem, albo też słyszał o takim wypadku. Dla każdego ze zwierząt spotkanie z samochodem było z całą pewnością nieprzyjemne, a w wielu przypadkach kończyło się śmiercią. Gorzej jeśli zwierzę było duże, wówczas stanowiło zagrożenie także dla kierowcy. Rozwiązaniem jest ultradźwiękowy odstraszać. Przy prędkości powyżej 30 km/h generowany jest dźwięk o częstotliwości od 16 000 do 20 000 Hz, a więc niesłyszalny dla człowieka. Zwierzęta usłyszą go za to nawet z odległości 400 metrów.

Pokrowce na fotele , na dźwignię zmiany biegów, hamulca ręcznego, kierownicę W zasadzie możemy wybierać dowolne wzory pokrowców. Koszulki bez rękawków powoli wychodzą z mody, choć wciąż są oferowane. Teraz królują pokrowce we wzory imitujące zwierzęce futro oraz z motywami filmowymi, czy to fabularnymi czy też animowanym. Inne pokrowce mogą być powiązane z pokrowcami na fotele. Często są zresztą oferowane w pakietach. Można więc mieć różowy fotel, różową dźwignię zmiany biegów i miłą w dotyku różową kierownicę. W przypadku dźwigni zmiany biegów, można też jednak pokazać, że jesteśmy naprawdę zamożni. Dostępne są bowiem dźwignie zmiany biegów oraz hamulca ręcznego wykładane kryształami Swarovskiego.

Kamera do rejestracji trasy Z pozoru tylko gadżet z gatunku zbędnych. Po zapoznaniu się z możliwościami przyznać jednak trzeba, że może być przydatny. Choćby w przypadku stłuczki lub innego zdarzenia na drodze. Nie jesteśmy już sami w starciu z policjantem, mamy dowód w postaci nagrania. Przyda się także podróżnikom do zapisu wypraw w ciekawe miejsca. W zależności od modelu, czyli też ceny, jak również użytego nośnika zapisu (najpopularniejsze są karty SD) nagrania mogą być całkiem długie, przynajmniej półgodzinne.

Końcówki rur wydechowych To jedna z najczęściej modyfikowanych części samochodu przez tunerów. W prosty sposób można dokonać takich modyfikacji samodzielnie. Dostępnych wersji jest tak dużo, że trudno opisać jakieś konkretne. My znaleźliśmy dwie, które uznajemy za dość intrygujące.

Nagrzewnicę, wentylator Urządzenie docenią zwłaszcza ci, którzy poruszają się starszymi samochodami bez klimatyzacji, a i z ogrzewaniem pozostawiającym sporo do życzenia. Niejeden nabywca nowszego modelu też sięgnie po taki przedmiot, gdy stwierdzi, że kupiony przez niego właśnie samochód, sprowadzony prosto z Zachodu, oczywiście bezwypadkowy i z małym przebiegiem, ma niesprawną klimatyzację.

Latarki bezpieczeństwa Bardzo przydatne. Nie tylko ułatwiają naprawę samochodu po zmroku, ale i zwiększają nasze bezpieczeństwo. Mogą emitować światło pulsacyjne, o różnych kolorach. Wszystko zależy od modelu. Najlepsze wyposażone są w magnes umożliwiający zamontowanie latarki bezpośrednio na elementach karoserii. A już te naprawdę najlepsze mają dodatkowo ostrze do przecinania pasów bezpieczeństwa (oczywiście schowane w taki sposób, by nie można się było nim skaleczyć).

Termometry, Zegarki To całkiem spora grupa gadżetów dal najbardziej zakochanych w marce fanach. W zasadzie gadżety tego typu posiada każda marka, dostępne są nawet w firmowych sklepach. Największy wybór jest oczywiście na serwisach aukcyjnych. Zegary mogą być ponadto wyposażone w budziki o sygnałach dźwiękowych klaksonu bądź warkotu silnika.

Maty masujące Niegdyś młodzież naśmiewała się ze starszych panów montujących na fotelach specjalne maty z drewnianych kulek mających zapobiegać zmęczeniu pleców przy długich podróżach. Dziś ta sama młodzież sięgnie pewnie po maty elektryczne. Podczas pokonywania wielu setek kilometrów w wakacje będziemy czuć się wypoczęci za sprawą masażu ugniatającego shiatsu (w ruch w górę i w dół oraz ruch okrężny). Włączając sobie wibracje w takiej macie poczujemy się niemal jak posiadacz najnowszego modelu Audi A8, który montuje fotele wyposażone w podobne funkcje.

Nano podkładki To chyba największy hit ostatnich miesięcy. Podkładki antypoślizgowe posiadają specjalną strukturę wykonaną w nowoczesnej technologii żelowania, którą charakteryzuje niespotykana lepkość. Z jednej strony podkładka przylega do niemal każdej powierzchni wewnątrz samochodu, nawet pochylonej pod dużym kątem, z drugiej przylegają do niej mocno wszelkie drobiazgi od kluczyków, czy okularów po telefon komórkowy. Podkładki są odporne na wysokie temperatury i promienie UV, regenerują się w łatwy sposób, po przemyciu ciepłą wodą.

Zaprezentowane przez nas gadżety oraz wiele innych, znajdziesz w galerii .

Urodzinowe gadżety Jaguara

Audi: nowe aplikacje do samochodu

Samochody - Ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.