Nissan Murano CrossCabriolet

Nissan pokazał pierwsze zdjęcie pierwszego na świecie kabrioletu opartego na SUV-ie. Murano CrossCabriolet zadebiutuje podczas salonu samochodowego w Los Angeles

Pogłoski o Nissanie Murano w wersji ze składanym dachem pojawiały się od dawna. Niemal wszystkie spekulacje zakładały zachowanie czterodrzwiowego nadwozia, ale wraz z publikacją pierwszego oficjalnego zdjęcia wiemy już, że okazały się mylne.

Nissan Murano CrossCabriolet, bo tak nazywa się przygotowany na salon w Los Angeles koncept, to dwudrzwiowy, czteromiejscowy kabriolet. Z typowym SUV-em dzieli podwozie, tak więc klienci mogą liczyć na napęd obu osi i zwiększony prześwit. Ale do określenia nowego modelu lepszy byłby skrót ukuty przez BMW, a mianowicie SAV (Sport Activity Vehicle). Powód jest banalny. Murano CrossCabriolet jest mało "utility ".

Pierwszy na świecie crossover kabriolet z napędem obu osi zapewnia radość z jazdy bez dachu poszerzając gamę modelu Murano. Wysokiej jakości wnętrze oferuje miejsce dla czterech osób oraz na kije golfowe lub inny bagaż (nawet ze złożonym dachem). Tym samym Murano CrossCabriolet reprezentuje przełom w koncepcji i stylistyce - Nissan

Nissan Murano na rynku amerykańskim napędzany jest jednym silnikiem V6 3.5 o mocy 260 KM i 320 Nm momentu obrotowego. Przekazuje on moc za pomocą bezstopniowej skrzyni CVT na przednie lub wszystkie cztery koła. Najprawdopodobniej ten sam układ znajdzie się w seryjnym Murano CrossCabriolet.

Więcej informacji pojawi się już wkrótce w związku ze zbliżającą się premierą w Mieście Aniołów. Sprzedaż na rynku amerykańskim ma się rozpocząć na początku przyszłego roku.

ZOBACZ TAKŻE:

Los Angeles 2010 | Audi Q5 Hybrid

Los Angeles 2010 | Tesla pomoże zbudować Rav4 EV

Samochody: Nissan Murano - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Agora SA