"Szósty element" trafi do produkcji

Pamiętacie agresywny prototyp o nazwie Sesto Elemento, zaprezentowany przez Lamborghini podczas ostatnich targów w Paryżu? Mamy dobrą wiadomość. Francuski portal Auto Moto dotarł do informacji, jakoby firma zamierzała wyprodukować limitowaną serię modelu

Parking.moto.pl - wszystkie samochody w jednym miejscu

Co prawda nie będzie ich wiele, góra dziesięć egzemplarzy. Oznacza to, że unikatowe Lamborghini stanie się świetną lokatą kapitału. Kapitału, trzeba przyznać, dość sporego. Ceny produkcyjnej wersji Sesto Elemento mają bowiem oscylować wokół kwoty 2,5 mln euro.

Co za swoje pieniądze otrzymają szczęśliwi nabywcy? Za fotelami zaprezentowanego w Paryżu prototypu drzemało 570-konne V10 o pojemności 5,2 l z Gallardo LP 570-4 Superleggera. Lamborghini ma swojej ofercie znacznie mocniejsze modele, ale jeśli chodzi o osiągi Sesto Elemento bije je wszystkie na głowę. Dzięki szerokiemu zastosowaniu włókien węglowych auto waży bowiem zaledwie 999 kg.

570 KM i 540 Nm maksymalnego momentu obrotowego w tak lekkiej maszynie pozwala katapultować się do setki w czasie 2,5 sek. i podróżować z prędkościami dochodzącymi do 350 km/h. Chcemy go!

ZOBACZ TAKŻE:

Żegnaj Murcielago | Galeria

Lamborghini dla wojska

Goldo.pl - ogłoszenia luksusowe: Lamborghini

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.