Mustang | 1000 KM i napęd na tył

Code Red - to wersja Mustanga, którą powinniście zapamiętać

Shelby oraz Nelson Racing Engines stworzyli wyjątkowego Mustanga. Wydawało się, że widzieliśmy już wszystko, co można zrobić z Mustangiem, tymczasem pojawia się Code Red. Pakiet zmian pod maską dał Mustangowi ogromny zastrzyk mocy 1000 KM, oczywiście na tylną oś.

Na długiej liście modyfikacji silnika V8 o pojemności 5,4 l znalazły się między innymi dwie potężne turbosprężarki Turbonetics. Elektroniczny system sterowania ciśnieniem pozwala dostarczyć różny stopień doładowania, na różnych biegach. Co ciekawe, jednostkę wyposażono również w układ paliwowy, który napędza motor zarówno zwykłą benzyną, jak i paliwem wyścigowym.

Przy tak poważnych modyfikacjach seryjne zawieszenie ustąpiło miejsca w pełni regulowanemu zestawowi Eibacha. Natomiast układ hamulcowy tworzą 14-calowe tarcze.

Niestety pokazane auto, nie otrzymało jeszcze zgody na seryjną produkcję. Jest jednak duża szansa, że już wkrótce Code Red pojawi się na rynku. Szacuje się, że jego cena będzie oscylowała w granicach 100 000 dolarów.

ZOBACZ TAKŻE:

Shelby GT500 - bardziej wyjątkowy - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Ford Mustang - ogłoszenia

ZOBACZ TAKŻE:

Shelby GT500 - bardziej wyjątkowy - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Ford Mustang - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Agora SA