Klucz do serca Mustanga Boss

Najlepszy wybieg dla tego Mustanga to tor wyścigowy. Dobrze czuje się też w wyścigach na 1/4 mili, a wszystko za sprawą akcesoryjnego pakietu TracKey

Na tor wyścigowy podjeżdża duży pickup (zapewne z niebieskim owalem na atrapie chłodnicy) ciągnąc za sobą czterokołową lawetę. Przywieziony na niej potwór to ognisty ogier ze stajni Forda. Na przednich błotnikach dumnie widnieje napis Boss 302 . Z przodu i z tyłu błyszczą gotowe do boju z pędem powietrza spoilery. Powoli zbierające się tłumy gapiów podziwiają kontrastujące ze sobą kolory: czerń i czerwień. Jedyne świecące elementy, to specjalne 19-calowe obręcze obute w opony Pirelli. Po odpięciu taśm zabezpieczających właściciel wsiada do auta i specjalnym kluczykiem budzi do życia wyścigowego ducha Mustanga - pięciolitrowy silnik V8.

To najbardziej prawdopodobny scenariusz spotkania z Fordem Mustangiem Boss 302. O szczegółach dotyczących tego auta pisaliśmy kilka tygodni temu (zobacz tutaj ). Teraz jest okazja, by wspomnieć o nim jeszcze raz, a to za sprawą wspomnianego "specjalnego kluczyka". Każdy, kto kupi Bossa będzie mógł opcjonalnie dokupić TracKey , czyli pakiet zamieniający Bossa 302 z wyścigowej w jeszcze bardziej wyścigową maszynę.

W skład pakietu montowanego w wyspecjalizowanych serwisach Forda wchodzi modyfikacja jednostki sterującej pracą silnika. Co to daje? Używając auta na co dzień (co nota bene zakrawa na zbrodnię) mamy do dyspozycji ognistego muscle cara gotowego pożreć konkurencję na śniadanie. Jednak z skład zestawu wchodzą także specjalne klucze, które służą jedynie do jazdy po torze. Po odpaleniu nimi silnika ponad 200 parametrów zostaje zmienionych. Inaczej pracuje system zmiennych faz rozrządu, zmienia się mapa zapłonu, sposób reakcji na hamowanie silnikiem, nie mówiąc o podejściu silnika do konsumpcji paliwa.

Kolejnym bajerem dostępnym w ramach pakietu jest dwustopniowy Launch Control sterowany z kierownicy - ten sam, który zastosowano w wyścigowym Mustangu Cobra Jet. Dzięki temu właściciel śmiało może startować w wyścigach na 1/4 mili z dużą szansą na zwycięstwo w swojej klasie.

Nadal nie znamy ani ceny samochodu, ani pakietu TracKey, ale jeśli kogoś stać, nie powinien się ani chwili zastanawiać.

ZOBACZ TAKŻE:

Ford Mustang Roush 5XR

Challenger w nowych odsłonach

Camaro z ekskluzywnym wnętrzem

Samochody: Ford Mustang - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.