Zielone światło dla CLS Shooting Brake

Mercedes oficjalnie potwierdził, że CLS Shooting Brake wejdzie do produkcji. Data premiery - 2012

Nowe kombi Mercedesa będzie produkowane w niemieckiej fabryce w Sindelfingen. Audi A7, BMW 5 GT i Porsche Panamera to auta stanowiące największą konkurencję dla nowego CLS-a.

CLS Shooting Brake to nie tylko nowy język stylizacji, ale i zapowiedź rozwiązań technicznych, które niebawem znajdą się w innych seryjnych Mercedesach. Jeżeli chodzi o jednostki napędowe, to nie liczcie jednak na rewolucję. Już teraz wiadomo, że trafią tam dobrze znane silniki 250 CDI BlueEFFICIENCY o mocy 204 KM i mocniejszy 350 CDI BlueEFFICIENCY (265 KM). Benzynowe jednostki to 350 BlueEFFICIENCY o mocy 306 KM i topowy 500 BlueEFFICIENCY 408 KM.

Miejmy nadzieję, że ostateczny kształt nowego modelu nie będzie się wiele różnił od pokazanego na targach w Pekinie Mercedesa CLS Shooting Brake Concept.

Powrót do przyszłości Mercedesa 190 - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Mercedes CLS - ogłoszenia

Więcej o: