C-Klasa upodobni się do SL-a

Jak będzie wyglądać C-Klasa po zmianach? Najbardziej prawdopodobną odpowiedź na to pytanie znajdziemy na rysunkach, które pojawiły się w niemieckim AutoBlidzie

Obecna generacja C-Klasy Mercedesa (W204) jest na rynku od marca 2007 roku. To już najwyższa pora, by zaproponować klientom coś nowego i przyciągnąć do salonów po "nowy" model.

Najważniejszą zmianę przejdzie pas przedni. Zamiast pasujących, ale nadających zbyt konserwatywny wygląd prostokątnych przednich lamp Mercedes postanowił pójść śladami SL-a i zwęzić je nieco od strony grilla. Zmiana kształtu to nie wszystko. Dziś niemal każdy lifting to dostosowanie auta do obowiązujących przepisów, czyli wkomponowanie w pas przedni świateł do jazdy dziennej. W nowej C-Klasie będą one wykonane w technologii LED. Z tyłu nie będzie tak dużych zmian. Lampy pozostaną niemal identyczne, zaś zderzak zyska bardziej sportowy wygląd.

Całkowicie nowa będzie deska rozdzielcza. Dotychczasowa stylistyka była do zaakceptowania, ale trochę nie przystawała do auta premium klasy średniej. Teraz znajdzie się miejsce dla dużego wyświetlacza, a panele radia i klimatyzacji zostaną całkowicie przeprojektowane.

Więcej szczegółów poznamy z pewnością jeszcze przed prezentacją planowaną na marzec 2011 roku.

ZOBACZ TAKŻE:

Chińczycy kupili akcje Mercedesa

Jaguar XF z pakietem Black Pack

Samochody: Mercedes C-Klasa - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.