Zapowiedź Jetty R

Potężny silnik V6, napęd na obie osie i podwójne końcówki wydechu. Tak wygląda prototyp Jetty, który może przerodzić się w wersję R

Podczas europejskiej prezentacji Jetty Volkswagen pokazał prototypową wersję wyposażoną w silnik V6 3.6 l., skrzynię DSG i napęd na obie osie "4Motion". Wszystko wskazuje na to, że tak może wyglądać wersja R.

Volkswagen Jetta bazuje na płycie podłogowej Golfa i dzieli z nim większość podzespołów. Golf R napędzany jest doładowaną jednostką o pojemności 2.0 l. osiągającą imponujące 271 koni. Silnik ten zapewnia znakomite osiągi przy jednoczesnym umiarkowanym apetycie na paliwo. Dlaczego Jetta miałaby zostać wyposażona w ciężki silnik V6?

Powyższe rozważania są czysto teoretyczne. Volkswagen póki co nie zatwierdził wersji R dla Jetty, ale podkreśla, że jeśli będzie zapotrzebowanie na taki model, to sportowa Jetta na pewno powstanie.

A wy jak sądzicie - czy VW Jetta R napędzana potężnym V6 ma szanse na powodzenie na europejskim rynku? Czy lepsza byłaby wersja z jednostką 2.0 TSI? A może w ogóle nie ma sensu tworzenie takiego modelu?

ZOBACZ TAKŻE:

Najchętniej kupowane modele w Polsce - ZOBACZ TUTAJ

VW Golf Cabriolet za dwa lata

Octavia 2.0 TDI teraz z 4x4 i DSG

Samochody: Volkswagen Jetta - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Agora SA