Discovery z nowym dieslem

W przyszłym roku pod maskę Land Rovera Discovery 4 trafi nowy turbodiesel 3.0 TDV6. Zastąpi on poprzednią jednostkę o pojemności 2,7 litra

Nowy motor generuje o 10 proc. wyższą moc i o 15 proc. wyższy maksymalny moment obrotowy. Teraz to 211 KM przy 4000 obr./min. i 520 Nm przy 2000 obr./min. Dzięki modyfikacjom, silnik zużywa mniej paliwa i emituje o 10 proc. mniej dwutlenku węgla niż poprzednia wersja. W ofercie nadal będzie dostępna 245-konna odmiana 3.0 SDV6 .

Co jeszcze się zmieni? Discovery 4 na rok modelowy 2011 zyska sztywniejsze zawieszenie, co zaowocuje lepszą stabilnością przy wyższych prędkościach, oraz wzmocnione hamulce. Na pokładzie pojawią się dwa nowe systemy wspomagania jazdę w terenie: Hill Start Assist i Gradient Acceleration Control.

Hill Park Assist ułatwia ruszanie pod górę, automatycznie podtrzymując wtedy działanie hamulca. Gradient Acceleration Control ułatwia z kolei pokonywanie wzniesień. W momencie wykrycia osuwania się pojazdu system automatycznie obniża prędkość, aby pomóc kierowcy odzyskać kontrolę nad samochodem.

Ponadto paletę kolorów Discovery 4 uzupełnią trzy nowe lakiery: Fuji White, Baltic Blue i Siberian Silver. Zmieni się wreszcie wygląd logo Land Rovera. Jego nowa wersja zadebiutowała już na masce odnowionego Freelandera 2 (więcej tutaj ). Bazowe kolory logotypu nie będą już żółto-zielone, ale srebrno-zielone.

20 lat Discovery - ZOBACZ TUTAJ

Wirtualna Jazda Figurowa

Land Rover - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.