Czarne chmury nad FSO

Wszystko wskazuje na to, że do marca przyszłego roku zwolnienia otrzyma prawie cała załoga Fabryki Samochodów Osobowych na warszawskim Żeraniu, czyli ponad 1800 osób. Ostatnie Chevrolety Aveo zjadą z taśmy montażowej w lutym

W zeszłym roku zakład FSO odnotował 190 mln straty.

"Dziennik Gazeta Prawna" informuje, że niebawem FSO zakończy działalność produkcyjną. Stosowne pismo wpłynęło już z dyrekcji zakładu do związków zawodowych. Planowe zwolnienia grupowe nastąpią w okresie pięciu miesięcy, wręczenie wypowiedzeń ma rozpocząć się w listopadzie i potrwa do marca roku przyszłego. Pieniądze na odprawy mają pochodzić z ewentualnej sprzedaży gruntów. 110 ha, na których stoi zakład, wyceniono na od 1 do 3 mld zł.

Cytowani przez gazetę eksperci motoryzacyjni liczą jednak, że szczęśliwy finał będą miały rozmowy z chińskim inwestorem i na Żeraniu nadal będą produkowane samochody.

Tymczasem serwis AutomotiveSuppliers.pl donosi, że produkcja Chevroletów Aveo na warszawskim Żeraniu zakończy się w lutym 2011 r. Nowa generacja modelu będzie wytwarzana w Korei Płd. i USA.

Marcin Sobolewski, źródła: wyborcza.biz , DGP , automotivesuppliers.pl

Chińczycy biorą Żerań?

Polski Fiat - historia prawdziwa

Polonez - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.