VW Golf Cabriolet za dwa lata

Volkswagen zapowiada powrót do oferty Golfa w wersji cabrio. Eos pozostanie na razie w sprzedaży, a w 2014 w gamie znajdą się dwa kolejne kabriolety

Volkswagen Eos, bazujący na Golfie, zadebiutował na rynku w 2006 roku. Nowy wygląd nawiązywał bardziej do Passata B6, niż do popularnego kompakta. Niedawna zmiana wizerunku Eosa przywróciła "równowagę" i teraz od razu widać, że mamy do czynienia z kabrioletem segmentu C, a auto już niczego nie udaje (więcej tutaj ).

Volkswagen planuje małą rewolucję w gamie swoich kabrioletów. Produkcja Eosa zakończy się dopiero w 2014 roku, kiedy na jego miejsce zostanie zaprezentowany... Passat bez dachu. Na dodatek nowy Golf w wersji cabrio ma zadebiutować na rynku w 2012 roku. To znaczy, że przez dwa lata w gamie Volkswagena będą obok siebie dwa kabriolety bazujące na tej samej płycie podłogowej (PQ35) i walczące w tej samej klasie. Ciekawe jak dział PR VW wytłumaczy ten fakt.

Kolejną ważną nowością dla miłośników wiatru we włosach będzie debiut małego kabrioletu przygotowywanego wspólnie z Porsche. Dla firmy z Zuffenhausen będzie to najmniejszy model pozycjonowany poniżej modelu Boxster, dla Volkswagena powrót do współpracy z producentem aut sportowych i okazja do poszerzenia gamy modelowej. Według najnowszych doniesień jego debiut odbędzie się w 2014 roku (więcej tutaj ).

ZOBACZ TAKŻE:

Volkswagen Eos Exclusive Edition

VW zbuduje sportową hybrydę

Samochody: Volkswagen Eos - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Agora SA