Klapa Nissana Cube

Europejska sprzedaż "kostki" Nissana jest daleka od oczekiwań. Nawet na rynku brytyjskim, gdzie cieszył się względnie sporym popytem dilerom coraz trudniej sprzedawać to auto

Nissan Cube to hit. W Japonii od momentu debiutu w 1998 roku sprzedano już ponad milion sztuk wszystkich trzech generacji. W Stanach Zjednoczonych rocznie w ręce klientów trafia około 20 tys. sztuk Cube'a. Ten sukces spowodował, że Nissan zdecydował się rozpocząć sprzedaż także na Starym Kontynencie. Ale okazało się, że o sukcesie nie ma co marzyć.

Do tej pory w Wielkiej Brytanii sprzedano niecałe 700 sztuk z planowanych na ten rok 2 tys. U dilerów można kupić nieźle wyposażone Cube'y za 2/3 ceny. Identyczną prognozę sprzedaży na poziomie 2 tys. sztuk dokonał włoski importer Nissana, a do tej pory sprzedano tam nieco ponad 250 "kostek".

W Polsce Nissan Cube sprzedawany jest od czerwca tego roku. Jego cena, mimo bogatego wyposażenia, nie jest zachęcająca. Jedyna dostępna wersja kosztuje prawie 70 tys. zł, czyli 15-20 tys. więcej, niż podobnie wyposażone auto segmentu B i przynajmniej 5-10 tys. więcej, niż trzeba zapłacić za minivana segmentu B.

ZOBACZ TAKŻE:

Nowe auto za 30 tysięcy złotych

Tak dzikiej Skody jeszcze nie było

Samochody: Nissan Note - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.