Fiat wznowił produkcję

Tyska fabryka Fiata wznowiła wczoraj produkcję samochodów, po tygodniowej przerwie spowodowanej spadkiem zamówień w Europie Zachodniej. Nie wpłynie to jednak na roczne plany produkcyjne fabryki

Siedem dni, tyle trwała przerwa w produkcji wszystkich modeli wyjeżdżających z fabryki w Tychach. Pracownicy w tym czasie odebrali zaległe urlopy, lub otrzymali tzw. "postojowe".

Przerwa w produkcji była spowodowana sierpniowym spadkiem zamówień w Europie Zachodniej (głównie w Niemczech i we Włoszech) na modele produkowane w Polsce. To na nie trafia ponad 90 proc. produkowanych u nas Fiatów.

Do końca października powstało blisko 460 tys. aut. Po przerwie zakład wznowił produkcję 3 listopada. Według szacunków w tym roku z Tychów wyjedzie około 500 tys. nowych samochodów.

Optymalna produkcja tyskiej fabryki to około pół miliona samochodów rocznie. Wyniki osiągnięte po dziesięciu miesiącach tego roku pokazują, że ten pułap zostanie w tym roku osiągnięty, a nawet - jeżeli sytuacja rynkowa nie pogorszy się - przekroczony - zapewnił Bogusław Cieślar, rzecznik FAP

Plany na najbliższą przyszłość przewidują kontynuację produkcji modeli Panda, 500, a także Forda Ka. Na wiosnę przyszłego roku ruszy też produkcja całkiem nowej Lancii Ypsilon. Jak zapewnia Bogusław Cieślar zakład w Tychach utrzyma optymalny poziom produkcji a żadne zwolnienia nie są planowane.

ZOBACZ TAKŻE:

Nowe auto za 30 tysięcy złotych

Tak dzikiej Skody jeszcze nie było

Samochody: Fiat Panda - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.