Sportowa Kia, której u nas nie kupisz

Dwudrzwiowa Kia Forte Koup nie jest oferowana w Europie. To pierwsza smutna wiadomość. Druga jest taka, że podczas targów samochodowych SEMA zadebiutowała usportowiona odmiana koreańskiego kompaktu. O tym aucie też możemy tylko pomarzyć

Wszystko o autach marki Kia: dane techniczne, opinie, ceny

Auto powstało we współpracy Kii oraz firmy Kinetic Motorsports, która dla Koreańczyków buduje auta przeznaczone na tor wyścigowy. Ich najnowsze, wspólne dzieło otrzymało dziwnie znajomo brzmiący przydomek Type R Concept.

Z zewnątrz auto rozpoznać można m.in. po przeprojektowanych, bardziej agresywnych zderzakach, poszerzonych nadkolach, dwóch owalnych końcówkach wydechu zintegrowanych w dyfuzorze oraz spojlerze na klapie bagażnika. Auto wyróżnia się również dzięki popielatemu, matowemu lakierowi i pomalowanym pod kolor nadwozia, 18-calowym, kutym obręczom firmy BBS.

Z mechanicznego punktu widzenia koreański Type R nie różni się znacznie od swojego protoplasty, choć zmiany z pewnością ucieszą kierowców lubiących bardziej dynamiczną jazdę. Nowe jest na przykład obniżone i usztywnione zawieszenie, short shifter oraz karbonowa tarcza sprzęgła.

Chociaż nie do końca przypadły nam do gustu "miękkie" krawędzie na łączeniu błotników z poszerzonymi nadkolami uważamy, że usportowione, koreańskie coupe prezentuje się naprawdę smakowicie i tym bardziej żal, że nie możemy tego auta kupić u polskich importerów.

Zapraszamy do galerii.

ZOBACZ TAKŻE:

Koreańska ofensywa

Audi to nuda - wywiad ze stylistą Kii

Ogłoszenia motoryzacyjne - Kia Magentis

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.