Nowa Jetta dla Europy

W Stanach Zjednoczonych, Jetta w swoim najnowszym wcieleniu zadebiutowała już w czerwcu. Europejską wersję kompaktowego sedana poznaliśmy dopiero dziś

Wszystko o Volkswagenie Jetta: dane techniczne, opinie, ceny

Z zewnątrz europejska odmiana niemieckiego sedana różni się nieznacznie od wersji amerykańskiej. Delikatnie przeprojektowane zostały zderzaki oraz grill, a z tyłu pojawiły się nowe lampy. Nieco więcej zmieniło się w kabinie pasażerskiej. Są między innymi lepsze materiały wykończeniowe oraz więcej, bogatszych wersji wyposażeniowych.

Z myślą o europejskich klientach, którzy poza komfortem podróżowania cenią sobie pewne prowadzenia auta, inżynierowie przygotowali zmodyfikowane tylne zawieszenie. O ile wersja amerykańska (poza odmianą GLI) posiada otrzyma belkę skrętną, europejska wyposażona zostanie w konstrukcję wielowahaczową. Standardem będzie też elektromechaniczne wspomaganie układu kierowniczego.

Volkswagen skomponował także dla Europy nową gamę silników. Jeśli chodzi o jednostki benzynowe, na liście znajdują się 105-konne 1.2 TSI, 1.4 TSI dostępne w wariantach 122- i 160-konnym oraz 200-konne TSI o pojemności 2 l. Zwolennicy silników wysokoprężnych będą mogli wybrać 105-konne 1.6 lub 2-litrową jednostkę o mocy 140 KM. Wszystkie silniki - oprócz benzynowego 1.2 - dostępne będą w połączeniu z dwusprzęgłową skrzynią DSG.

Auto powinno trafić do europejskich salonów jeszcze w tym roku. W Niemczech najtańsza odmiany Jetty kosztować będzie 20 900 euro.

ZOBACZ TAKŻE:

Volkswagen pragnie Alfy Romeo

Volkswagen Passat | Galeria

Ogłoszenia samochodów: www.autotrader.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.