Dodge Journey 2011

Dodge zaprezentował model Journey po liftingu. Samochód ma nowe zderzaki i lampy tylne wykonane w technologii LED, a pod maską...

Poza zderzakami i tylnymi lampami LED Dodge Journey zyskał nowe serce. 3,5-litrowy V6 został zastąpiony jednostką Pentastar, również widlastą V6 ale o nieco większej pojemności 3,6 l. Silnik generuje moc 283 KM uzyskiwaną przy 6400 obr./ min. oraz dysponuje momentem obrotowym 260 Nm dostępnym od 4800 obr./min. Ważne, że 90 proc. momentu pojawia się już w zakresie 1600-4800 obr./min. Silnik ten zaprezentowano po raz pierwszy w kwietniu na Salonie w Nowym Jorku. Pierwszym modelem, w którym zaczął pracować był nowy Jeep Grand Cheronee.

Zmiany zaszły także wewnątrz auta. Pojawiła się nowa, trójramienna kierownica wielofunkcyjna, wygodniejsze fotele, a na konsoli centralnej - dotykowy ekran dla sytemu "Connect Touch Media Center". Oczywiście dostępne są także nowe kolory (sześć) i wzory tapicerek, ale znacznie bardziej wygląd poprawiają nowe wzory aluminiowych felg o średnicy 19 cali.

Dodge Journey 2.0 CRD - TEST I WIDEO

Osiem Viperów na godzinę - GALERIA

Dodge Viper - ogłoszenia motoryzacyjne

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.