Rosyjska hybryda

Do czego to doszło! Po cichutku, bez rozgłosu Rosjanie zbudowali prototyp samochodu z napędem hybrydowym. I to w dwóch wersjach. Obie mają całkiem atrakcyjny wygląd i przyzwoite osiągi

Parking.moto.pl - wszystkie samochody w jednym miejscu

Zbyt wielu szczegółów jeszcze nie znamy, ale według pierwszych informacji, oprócz silnika spalinowego o mocy 61 KM zastosowano w nim system baterii elektrycznych, które zapewnią autku dodatkowe 20 KM. Twórcą jest znana m.in z produkcji ciężkiego sprzętu i samochodów ciężarowych Grupo Yarovit Onexim z siedzibą w Petersburgu.

Samochód ma mieć napęd na dwa i cztery koła. W przypadku 4x4 silnik elektryczny wspomagać będzie jednak jedynie koła przednie.

Grupo Yarovit Onexim należy do 45-letniego Michaiła Prochorowa, który zgromadził fortunę szacowaną na 18 miliardów dolarów. Prochorow kierujące największą na świecie fabryką niklu, jest współwłaścicielem największego w Rosji producenta złota, a także należy do niego klub z ligi NBA (New Jersey Nets).

Konstrukcja Grupo Yarovit Onexim ma zapewniać całkiem niezłe osiągi. Przyspieszenia auta do setki określono na 12 sekund, a maksymalną prędkość jaką rozwinie ograniczono do 120 km/h. Tak, ograniczono! Producent twierdzi, że podyktowane to zostało troską o bezpieczeństwo. Projektanci wzięli bowiem pod uwagę ogromną liczbę wypadków śmiertelnych w Rosji spowodowanych zbyt szybką jazdą.

Pierwsze testy prototypu, a w zasadzie trzech sztuk jakie powstają, ruszą już w grudniu. Sprzedaż rozpocznie się w 2012 r. i według planów producenta ma osiągnąć 10 tys. egzemplarzy rocznie.

Ciekawe jak będą ostatecznie wyglądały hybrydowe auta w wersji produkcyjnej. Zaprezentowane wersje nadwoziowe, niezwykle przypominają nam dobrze znane niemieckie modele.

ZOBACZ TAKŻE:

Nowy Ford Focus | Galeria

Król zdetronizowany! - Fiesta popularniejsza niż Golf

Parking.moto.pl - samochody czekają na Ciebie

Więcej o: