Volkswagen rozważa wejście do F1

Czy Volkswagen przyłączy się do rywalizacji w F1, królowej sportów motorowych, a może amerykańskiej serii NASCAR? królową sportów motorowych

Parking.moto.pl - Wszystko o autach

Kilka lat temu, gdy do Formuły 1 wchodziły potężne koncerny samochodowe, spekulowano na temat aliasu Volkswagena z Red Bullem. Ile było w tym prawdy? Trudno powiedzieć, ale do współpracy nigdy nie doszło. Nie oznacza to jednak, że Volkswagen nie myśli o F1.

Na listopadowym posiedzeniu zarządu Volkswagena zostanie poruszona kwestia ewentualnego wejścia do F1 - twierdzi Hans-Joachim Stuck, osoba reprezentująca dział sportu niemieckiego giganta.

Wszystko jednak zależy od obniżenia kosztów wejścia. Aktualnie szacuje się, że na uczestnictwo w F1 potrzeba ponad sto milionów euro. Nadzieja w nowych przepisach dotyczących warunków technicznych bolidów, a w szczególności ich silników, które miałyby wejść w życie od sezonu 2013. Mówi się również o ewentualnym przystąpieniu do amerykańskiej serii NASCAR.

F1, czy nawet NASCAR to prestiżowe serie wyścigów, które z pewnością nie kojarzą się z Volkswagenem. Czy koncern będzie chciał to zmienić? O tym przekonamy się już wkrótce Czekamy z niecierpliwością na dalszy rozwój wydarzeń.

ZOBACZ TAKŻE:

Używana 406-ka - elegancka i komfortowa - ZOBACZ WIĘCEJ

Peugeot 3008 - ciepła bułeczka - ZOBACZ TEST

Parking.moto.pl - samochody czekają na Ciebie

Więcej o:
Copyright © Agora SA