Wskrzeszenie pucharu Picanto

Chociaż w tym roku puchar pro-cee'd został rozegrany po raz ostatni, to Kia Motors Polska wraz ze swymi partnerami nie zamierza zniknąć z areny sportów motorowych

Parking.moto.pl - Wszystko o autach

Kia Lotos Cup to obecnie największy i najpopularniejszy wyścigowy serial markowy w Polsce. Przeznaczony przede wszystkim dla młodych osób, od swego powstania cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem zawodników i kibiców. Wyścigi rozgrywane na krajowych i europejskich torach stanowią doskonały element rozwoju kariery kierowców.

Z tej propozycji skorzystał obecnie odnoszący sukcesy na międzynarodowych arenach Maciej Steinhof czy też biorący udział w kolejnym przedsięwzięciu koreańskiego producenta - cee'd LOTOS cup - Łukasz Błaszkowski, Kamil Raczkowski, Maciej Ostoja-Chyrzyński, Michał Kijanka czy Aleksandra Furgał i Monika Luberadzka.

Chociaż w tym roku puchar pro-cee'd został rozegrany po raz ostatni, to Kia Motors Polska wraz ze swymi partnerami nie zamierza zniknąć z areny sportów motorowych. W 2012 roku zostanie wskrzeszony puchar Picanto. Tym razem zawodnicy zasiądą w najnowszej wersji tego modelu, z trzydrzwiowym nadwoziem i ze zdecydowanie mocniejszą jednostką napędową. Poszukiwania  nowych mistrzów kierownicy niebawem rozpoczną się!

Nie bez powodu wszystkie duże marki były, są lub będą promowały swoje produkty w sporcie samochodowym, mówi Wojciech Szyszko, dyrektor zarządzający Kia Motors Polska. My podjęliśmy to wyzwanie 5 lat temu. Puchar stał się ważnym wydarzeniem w życiu sportowym, samochody sprawdziły się doskonale, kierowcy  szybko nauczyli się wyścigów. Sukces, jaki odnieśliśmy przy organizacji Pucharu jest dla nas powodem do dumy, ale również wyzwaniem. Przede wszystkim chcemy jednak utrzymać nadrzędną ideę Pucharu jako adresowanego do młodych, początkujących zawodników.

ZOBACZ TAKŻE:

Używana 406-ka - elegancka i komfortowa - ZOBACZ WIĘCEJ

Peugeot 3008 - ciepła bułeczka - ZOBACZ TEST

Parking.moto.pl - samochody czekają na Ciebie

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.