Mazda rozśmiesza konkurencję

Podczas salonu motoryzacyjnej w Australii miały premierę bliźniacze pikapy spod znaku Forda i Mazdy - Ranger i BT-50

Parking.moto.pl - samochody czekają na Ciebie

Nowe pikapy należą do grupy globalnych modeli - trafią na rynki 180 państw świata. Nie będą jednak sprzedawane na przykład w Stanach Zjedoczonych.

Ford Ranger debiutuje z trzema rodzajami kabiny, z napędem na jedną lub obie osie i z dwiema wersjami prześwitu do wyboru. Pod maską zagoszczą dwa nowe turbodiesle: 4-cylindrowy o pojemności 2,2 litra, mocy 150 koni i maksymalnym momencie obrotowym 375 Nm oraz rzędowa "piątka" o pojemności 3,2 litra, mocy 200 koni oraz 470 Nm maksymalnego momentu.

Ford chwali się, że w wersji Double Cab przestrzeń ładunkowa jest o ponad 10 cm szersza niż w poprzedniku - ma 155 cm długości, 51,1 cm wysokości i 156 cm szerokości.

Wszystkie wersje wyposażenia posiadają system ESP oraz układ przeciwdziałający dachowaniu. Na listę opcji trafiła m.in. kamera cofania oraz kurtyny powietrzne.

Obok Rangera zadebiutowała siostrzana Mazda BT-50. Obydwa modele znacznie różnią się stylizacją przedniego i tylnego pasa oraz wystrojem deski rozdzielczej. Niestety, patrząc na oblicze pikapa, mamy mieszane odczucia i nieodparte skojarzenia z modelami marki Ssang Yong. A co Wy myślicie o stylizacji BT-50?

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami polskiego oddziału Mazdy, nowy model pikapa ma szansę pojawić się w sprzedaży w Polsce.

Król zdetronizowany! - Fiesta popularniejsza niż Golf - ZOBACZ TUTAJ

Mondeo nowym wzorcem klasy średniej? - ZOBACZ TUTAJ

Darmowe ogłoszenia motoryzacyjne

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.