Chrysler 200C - premiera

Chrysler pokazał nowego sedana klasy średniej. W Europie na jego masce pojawi się logo Lancii

Parking.moto.pl - Wszystko o autach

W Polsce Chrysler znany jest tylko z kilku modeli. Oczywiście jest to rodzinny Voyager i model 300C. Nie można jednak zapomnieć o Sebringu. Zaprezentowany w 2007 roku samochód zdecydowanie nie był strzałem w dziesiątkę. Nudna stylistyka momentalnie odbiła się na sprzedaży, dlatego władze Chryslera zdecydowały się przyspieszyć pracę nad jego następcą. Już podczas targów w Detroit w 2009 roku mogliśmy zobaczyć koncepcyjną wersję tego modelu - tutaj

Chrysler 200C skrywa płytę podłogową odchodzącego Sebringa. W porównaniu do poprzednika, jego nadwozie zyska jednak na sztywności, a zawieszenie - na komforcie jazdy. Chrysler zapowiada, że dopiero druga generacja modelu zostanie stworzona od nowa i otrzyma napęd na tylną oś. Pod maskę trafią dwa benzynowe motory, połączone z 6-biegowymi automatami. Podstawową, rzędową "czwórkę" o pojemności 2,4 litra i mocy 172 KM uzupełni V-szóstka nowej generacji, zwana Pentastar. Z pojemności 3,6 litra generuje ona 283 konie. Na rynku europejskim z pewnością nie zabraknie nowego diesla o pojemności 2,2 litra.

Patrząc na Chrysler 200C mamy nieodparte wrażenie, że to pierwszy model amerykańskiego koncernu, w którym widać rękę włoskich stylistów. To efekt bliskiej współpracy Chrysler z Fiatem.

Face-lifting Jeep Wrangera - ZOBACZ TUTAJ

Wrangler XXL - ZOBACZ TUTAJ

Parking.moto.pl - samochody czekają na Ciebie

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.