320 KM w Corsie

Jeśli uważasz, że 192 KM w Twojej Corsie OPC to zdecydowanie za mało, koniecznie sprawdź najnowszy projekt niemieckiego tunera Dbilas Dynamic

Parking.moto.pl - Wszystko o autach

300 KM mechanicznych w kompakcie nikogo już nie dziwi, ale żeby wpuszczać takie stado rumaków pod maskę miejskiego Opla? Panowie z Dbilas Dynamic doszli najwyraźniej do wniosku, że najwyższy czas na małą tuningową rewolucję.

Podobnie jak seryjna Corsa OPC, także auto przygotowane przez niemieckiego tunera napędzane jest turbodoładowanym 1.6. By jednak wycisnąć obłędną dawkę dodatkowej mocy, inżynierowie musieli przy nim trochę "podłubać". Oprócz kutych tłoków, pod maskę trafiła również nowa, potężniejsza turbina oraz większy intercooler. Powietrze do silnika dostarczane jest przez sportowy układ dolotowy, a spaliny wędrują teraz przez zmodyfikowany kolektor oraz układ wydechowy. Całość zmian w obrębie jednostki napędowej wieńczy nowy program dla ECU.

Efekt? 320 KM oraz maksymalny moment obrotowy wynoszący okrągłe 400 Nm. Jako, że auto waży zaledwie 1100 kg można spodziewać się całkiem niezłych osiągów. W oficjalnej informacji wyczytać można, że sprint do setki zajmuje 5,1 sek. a maksymalna prędkość z jaką można podróżować to 264 km/h. By ułatwić panowanie nad podkręconą Corsą, tuner wyposażył ją w sportowe, krótsze o 20 mm sprężyny firmy Eibach.

Ile trzeba zapłacić, by zmienić sportową Corsę OPC w naprawdę dziką bestię? Cena pakietu - wraz z 19-calowymi felgami firmy Azev - zaczyna się od 5 tys. euro.

ZOBACZ TAKŻE:

Paryż 2010 - parada premier - ZOBACZ WSZYSTKIE

Koniec Europy jeszcze w tym roku

Parking.moto.pl - samochody czekają na Ciebie

Więcej o:
Copyright © Agora SA